Virtuální stáj Lear

30. 11. 1999 | † 20. 07. 2010 | kód autora: waL

Virtuální stáj LEAR

První co vás zaujme na virtuální stáji Lear, není jen neobvyklý vstup, ale také sympatické, skoro dětské prostředí. Při prohlídce stájí mě zaujal výborný design a dobrý nápad jak stáje udělat. Ale pojďte si to prohlédnout sami.

h

 

Stáj založila někdy v roce 2004 Koní Maniak. Datum si však nezapsala a tak je její vznik lehce obestřen tajemstvím. Zhruba před 3 roky se přesídlila na doménu webzdarma kde už, jak řekla její součastná majitelka +rammstein+ka+, hodlá zůstat.
 
"Tuto doménu máme už zatra dlouho, od té doby co se převedla na webzdarma a nehodlám ji měnit Jinak změny žádné velké se nekonaly, vnitřní systém byl zachován a většinou to byly jen ty estetické." Říká +rammstein+ka+.
 
Je vidět že na úpravách si dala majitelka velmi záležet i když výbava u koní je neobvyklá a možná by někomu vadila ale dle mého názoru je to příjemná změna po všech těch zkopírovaných obrázcích z Equiservisu či jiných stránek s koňskými
potřebami.
Kreslené věci jsou vidět po celé stáji například ve stájích, (ovšem koně na fotkách jsou skuteční)
Nebo při výkonu prací. 
Každopádně je to osvěžující a působí to příjemným dojme...

....

 
 
Aktivní stáj?
+rammstein+ka+ uvedla, že je od února pokouší stáj udržet v chodu a myslím, že se jí to daří velmi dobře. Vstup do klubovny mají zamčený a my samozřejmě ctíme soukromí členů, takže jsem po majitelce nechtěla přístupové heslo, ale při pohledu do stájí,
jak soukromých,tak klubových, mě přivítal dostatečný počet koní, aby mě ujistil, že stáj běží jak má.  Vyzkoušela jsem tedy, jak dobře majitelka stáje chrání soukromí svých členů a musím říct že mě potěšilo že zamčená je nejen klubovna, ale také banka a soukromá diskuze členů. To je známka kvalitní stáje, pokud se vyskytne nějaký problém, či skandál s nedostatečnou péči nebo penězi, zůstane to uvnitř stáje. Zeptala jsem se +rammstein+ky+ jestli se nebojí krádeže dat u koní či, jak je ve virtu častým zvykem, krádeží fotek.
 
"Stáje nechci zamykat, kvůli tomu, aby si lidé nekradli navzájem koně a nechci aby k tomu došlo, musíme se pochlubit přece svým peřím A myslím že Lear má jak klubáky, ale především koníků členů nádherné a vysoce kvalitní! Proč zakrývat něco, co je vlastně pýchou a podstatou?!
 
Názory majitelky stáje se mi zdáli správné a tak jsem neodolala otázce Jak by podle ní měla dobrá virtuální stáj vypadat.
 
Dobře vedená stáj?  Příjemné, snadno vyznatelné prostředí. Tzn. Nemít koně třeba pod členama, jak je v hodně stájích vidět, nechci tím nikoho urazit, ale prostě v menu má být stáje, prostě snadno se v ní orientovat, mít příjemný vzhled, ke koním přece mají být většinou pastelové barvy, třeba do tmava zelena, béžovat atp., žádné křiklavé, hodně lidem to bije do očí atp. je to nepříjemné a máte pocit cirkusu. A především ochotného majitele, který vám nebude nadávat, spravedlivě vést tu stáj a snažit se tak nějak aktualizovat. Měl by být vstřícný vůči svým členům, měl by být kreativní a vymýšlet různé soutěže pro členy, já třeba vyhlašuju jezdce měsíce a pak u sebe mají v klubovně pentličku žlutou s označením jezdec Měsíce ten a ten a dostanou nějaké bonusy, za jezdce léta jsem třeba Margarit věnovala zdarma dvě libovolné sedlovny k jejím koníkům
 
Hodnocení stáje:
1)     Design, přehlednost a celkový vzhled
10/10 – design je moc povedený, příjemné barvy, menu bylo přehledné. Tomuto opravdu nemůžu nic vytknout sice mi chvíli trvalo než jsem si zvykla na kreslené věci.
2)    Uspořádání
8/10 – pěkné menu, a přehledné rubriky. Moc dobře popsaná pravidla. Jediné, zato ne nedůležité, co musím vytknout je že jsem nikde neviděla jedinou zmínku o tom jak se může uživatel přihlásit do této stáje. Sice je dole pod Menu napsaný mail, ale to je málo.
3)    Originalita
10/10 – ano kreslené obrázky a hlavně areál je velmi originální.
4)    Péče o členy
9/10 – tady přes zamykání rubrik, by mi vadilo, že se nemám jak přihlásit.
Celkem: 37bodů ze 40!! Odkaz: www.staj-lear.wz.cz

 

 pece

Nápaditě udělaný obchůdek...

obchudek

a to nejduležitější - stáje :)

staje

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.